Ahmetli Ek Ünitesi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ahmetli Ek Ünitesi 10.07.2006 tarihinde açılmıştır.160 yatak kapasiteli Ünitemizde, hastalarımız tarım ve hayvancılıkla meşgul olarak günlük streslerini atmakta ve yeni deneyimler kazanmaktadırlar.

  • Bu bağlamda; 15 koyun ve 13 kuzunun olduğu bir ağıl,150 meyve ağacı, 500 zeytin ağacı, kış ve yaz sebze bahçeleri mevcuttur.Ayrıca, geçen yıl Çeşme Alaçatı bölgesinden aldığımız lavanta çelikleri fidan haline getirilmiştir. 500 adet dikimi yapılmıştır. Böylece, hastalarımıza yeni bir uğraş alanı çıkmış ve de lavantanın sakinleştirici, rahatlatıcı, hoş kokusundan faydalanılmaktadır.

           Ünitemizde 10 adet açık alan spor aletleri mevcuttur. Hastalarımız sabah sporlarını burada yapma imkanı bulmaktadırlar.

           Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından ünitemizde, el sanatları ve resim kursu açılmıştır. Burada görevli öğretmen ve hemşireler eşliğinde hastalarımız el sanatları, resim vb. etkinliklerle uğraşmaktadılar.

          Hastalarımızın yararlanması için bir internet kafe ve okuma salonu, televizyon odası  hizmete açılmıştır.

          Ek ünitemizde; 1pratisyen hekim(başhekim yardımcısı),1 uzman hekim,20 hemşire,21 temizlik işçisi,12 mutfak görevlisi ve 7 güvenlik görevlisi ile hizmet vermektedir. 

                  Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ve Ahmetli ünitesi Ruh Sağlığının Geliştirilmesi, hastalarımızın daha iyi, çağdaş, uluslararası standartlara uygun koşullarda tedavi ve bakımı için çalışmalarına devam etmektedir.

                                                                                                                                       Ahmetli santral:02367681191

İdare:02367681192

Adres:Güldede mah. Fehmi Can Caddesi No:199 Ahmetli/MANİSA