Basında Biz

Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Tatbikata,İl  Ulusal Medical Kurtarma Ekibi(UMKE), İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD),Sivil Savunma Uzmanı Abdullah KIRLI, Hastane yöneticileri,Tüm hastane personeli katıldı.

Tatbikat sonrası hastane yöneticisi Uzm. Dr. Ahmet Ayer tatbikatla ilgili şunları söyledi.
Hastaneler günlük çalışmaları sırasında sıklıkla acil hasta veya yaralı kabul etmektedir. Bu nedenle hızlı karar alma ve uygulama becerisine sahip kurumlardır. Hastanelerin kendilerini böyle acil durumlara önceden titizlikle hazırlamaları gerekmektedir.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi olarak; Manisa ilinin 1.derece deprem bölgesi içinde yer alması nedeniyle, acil durum ve afetlere hazırlıklı olmak, afet ve acil durumlarda en iyi hizmeti vermek üzere risk yönetimine büyük önem vermekteyiz.

Bu nedenle gerek yapısal gerek yapısal olmayan hasarlara karşı önlemimizi alırken, personelimizi de afet ve acil durum konusunda bilinçlendirme, afet ve acil durumlarında hareket tarzlarını belirleme ve bunları geliştirmek üzere eğitimler vermekte ve tatbikatlar yapmaktayız.

İlkini 2013 yılında düzenlediğimiz bu hastane afet uygulama tatbikatını bu yıl 3.kez yapmaktayız.

27 Ekim 2015 tarihinde hastane afet masa başı tatbikatı yapılmış ve bugünde afet uygulama tatbikatı icra edilmiştir.
Tatbikatta şiddetli hissedilen deprem olduğu varsayılarak; idari personelin, hastane afet planında görevli personelin ve tüm hastane personelinin neler yapması gerektiği, önceliklerin neler olması gerektiği, tutulacak ve düzenlenecek evrakların nasıl doldurulduğu, üst makamlarla haberleşme,hastane içinde haberleşme usulleri denenmiştir.

 

 

 

 

Haber Listesine Geri Dön