Basında Biz

Bahar Şenliği

Haber: Eren EKİNCİ 27 Mayıs 2013

Manisa Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi'nde Bahar şenliği Coşkuyla Kutlandı

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Akpınar Sosyal Tesisleri’nde 2013 yılı bahar şenliğini Şehitler İlköğretim Okulu’nun halk oyunları gösterisiyle kutladı.

    

Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz Bölgesinde Manisa, Balıkesir, İzmir, Aydın, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Muğla, Isparta, Burdur ve Antalya olmak üzere toplam 12 il’e hizmet veren Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 2013 yılı bahar şenliğini türkülerle ve Şehitler İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle kutladı.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Hastane Yöneticisi Ahmet Ayer,  topluma açılma çalışmalarını uzun süredir hastane adına devam ettirdiklerini dile getirdi. Ayer, “Manisa’nın değişik alanlarını hastalarımızla ve sağlık çalışanlarımızla beraber ziyaret ediyoruz. Çok sayıda sosyal aktiviteye dahil oluyoruz. Bunlar şunu gösteriyor; aslında biz toplum olarak bir bütünüz. Bu bütünlük içerisinde ruhumuz da hasta olabilir beynimiz de. Hastalar gerektiği kadar tedavi aldıktan sonra tekrar topluma kazandırılmalıdır. Sağlık Bakanlığı’nın da aynı görüşü paylaştığı gibi biz diyoruz ki, hastalar sürekli hastanede yatmasın, gerektiği kadar yatsın. Geriye kalan zamanlarını aileleriyle, işlerinde ve sosyal hayatlarında devam ettirsinler. Toplumla bütünleşsinler” şeklinde konuştu.

Hastalardan oluşan bir koroyla dinleyenlere konser verildi. Bu konsere diğer hastalar, hasta aileleri, öğrenciler ve öğrenci velileri de alkışlarıyla eşlik ettiler. Antik Cafe İşletmecisi Ali Kökçüoğlu bu organizasyona orkestra desteği sağladı.

Şehitler İlköğretim Okulu 4/E sınıfının sunduğu halk oyunları gösterisi tüm izleyicilerin beğenisini kazandı.

Programın sonunda Ruh Sağlığı Merkezi’ndeki hastalara yardımıyla tanınan İş adamı İsmail Karadağ’a, Antik Cafe İşletmecisi Ali Kökçüoğlu’na ve Akpınar Sosyal Tesisleri İşletmecisi Refik Bey’e teşekkür plaketleri verildi.

Hastane Yöneticisi Bayer, şizofren hastalarının ve diğer ruhsal hastalıkların da, kalp hastaları, diyabet hastaları vs. gibi hastalıklar gibi olduğunu fakat tedavide farklılık gösterdiğini belirterek, “Bunlar sıra dışı ya da korkulacak hastalıklar değildir. Aksine tedavi edilebilir. Bu yüzden vatandaşlarımızın bu konuda biraz daha hassasiyet göstermeleri, onların topluma adapte olmalarında duyarlı olmaları gerekmektedir. Ben bu gün burada bulunan bütün duyarlı vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Haber Listesine Geri Dön