Basında Biz

Hastanede ramazan ve bayram eğlencesi

Hastanede ramazan ve bayram eğlencesi

Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)

5 Ağustos 2013

MANİSA Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören hastalar Ramazan ve bayram coşkusunu yaşadı.

Hastanede bahçesinde düzenlenen etkinliğe Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz, hastane çalışanları ve hastalar izledi.

Manisa Belediyesi’nin de destek verdiği, hastaların rehabilitasyon çalışmaları kapsamında hazırlayıp sundukları programda Nasrettin Hoca fıkralarıyla canlandırılan skeçler, halk oyunları gösterisi, şiir ve şarkılar çocuk servisinde tedavi olan hastalar tarafından sahnelendi.

Başhekimi Ahmet Ayer, hastanede tedavi gören hastaların morale ihtiyacı olduğunu belirterek, ramazan ve bayram eğlencesinin hastalar için motivasyon olduğunu söyledi.

Etkinlikte rol alanların hastanenin çocuk servisinde tedavi gören hastalar olduğunu açıklayan Ayer, “Bu çalışmayı hastanemizin rehabilitasyon bölümü organize etti. Sahne düzeninde de yer alan arkadaşlarımız hastane içinde çocuk servisinde tedavi olan hastalardır. Özellikle rehabilitasyon faaliyetlerinde, küçük oyun ve skeçleri normalde yapıyorlar. Bize bu oyunları hastalara da sunmak istediklerini söylediler. Nasrettin Hoca fıkralarından oluşan bir oyunları var. Arkasından da halk oyunları gösterisi sergileniyor. Biz de onların bu samimi isteklerini kırmamak istedik. bu tür etkinlikler, hastaların tedavisinde önemli rol oynuyor” dedi.

 

Haber Listesine Geri Dön