Basında Biz

Hastaların eserleri sergilendi

05.09.2013

Hastaların eserleri sergilendi

Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Rehabilitasyon Ünitesi ile Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Alüminyum kabartma kursu’nda yapılan eserler dün sergilenmeye başladı. Serginin açılışında konuşan başhekim Ahmet Ayer, bu tarz çalışmaları hastalarla birlikte üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Rehabilitasyon Ünitesi ile Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Alüminyum kabartma kursu’nda yapılan eserler dün sergilenmeye başladı. İki kurumun 1 yıl boyunca düzenlediği 10 kurs arasında yer alan Alüminyum kabartma kursu’ sonucunda elde edilen eserlerin bir kısmı Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde düzenlenen sergi ile tanıtıldı. Serginin açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Ayer, Manisa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Kaya, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz ve ziyaretçiler katıldı. Açılışta konuşma yapan Başhekim Dr Ahmet Ayer, “Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile Hastanemizin ergen kızlarının ve rehabilitasyon çalışanlarının yapmış olduğu çalışmaların olduğu serginin açılışına katılmaktan çok mutluyuz. Bu güzel eserleri hastanemizde hastalarımızla üretmeye devam ediyoruz. Bizlere sağlanan öğretmen desteğiyle de kalitemiz artıyor. Güzel olan unsur ise burada yapılan eserlerin dernek yarına pazarlanabiliyor ve evlere girebiliyor hatta ülke dışına çıkabiliyor. Misafirlerimizde hastane imkânlarından çok memnun kalıyorlar. Emeği geçen ve bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise, “Şuan da Rölyef sergisiyle birlikte 10 tane kursumuz mevcut. Burada Halk Eğitim Merkezinden öğretmenlerimiz görevli. Hayat boyu öğrenme ve öğretme çerçevesinde her zaman ve her yerde görevimizi yerimize getirmeye çalışıyoruz. Bu kursların herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Açılışın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Başhekim Ahmet Ayer ve beraberindekiler sergiyi gezdi.

Haber Listesine Geri Dön