Basında Biz

RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KAHVALTIDA BULUŞTU

09 Ekim 2013 Çarşamba 13:19

 

 

RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KAHVALTIDA BULUŞTU

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Psikiyatri Uzm. Dr. Ahmet Ayer, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi hastaları, hemşireleri, müdürleri ve yönetim ekibiyle beraber Antik Kafe’de kahvaltıda buluştu.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Psikiyatri Uzm. Dr. Ahmet Ayer, hastane personeli ve hastalar kahvaltıda bir araya geldi.
 

 Ayer, burada yaptığı basın açıklamasında, hastane dışarısında gerçekleştirilen aktivitelerin hastalara yönelik gerçekleştirilen tedavinin bir parçası olduğunu kaydetti.
  
Her zaman hastanede kapalı duvarlar ve odalar içerisinde tedavinin tamamlanmadığını vurgulayan Ayer, şöyle konuştu:

  "Bugün aynı zamanda dışa açılma aktivitelerimizin bir tanesi bu kafe gezintisidir. Şuanda hastanemizde tedavi görmekte olan hastalarımızla beraber hemşirelerimiz müdürlerimiz yönetim ekibimiz hep beraber Manisa içerisinde dış aktivite olarak Antik Kafe’ye gelmiş durumdayız. Burada bir kahvaltı yapacağız ve birlik beraberlik içerisinde dışarıda bir günün bir parçasını yaşamış olacağız. Bu tedavinin bir parçası olarak gördüğümüz bir aktivite her zaman hastane içerisinde kapalı duvarlar, odalar içerisinde tedavi tamamlanmıyor. Bu hastane tedavileri ilaç tedavileriyle terapilerle uygun ortamlarla sağlanıyor.

  Biz bu dış aktiviteler olarak ta idari ekimizle müdürlerimizle beraber şehzadeler şehri Manisamız’da nerelere gidebiliriz, nerelere konuk olabiliriz nelerden yararlanabiliriz diye araştırmalar yapıyoruz. Bu arada bizim bu çağrılarımıza davetlerimize yanıt veren işletmecilerimizle beraber oluyoruz. Bugün bizler için olağan bir gün gibi görünse de hastalarımız için olağanüstü bir durum olabiliyor. Bakanlığımızın başlattığı toplum ruh sağlığı aktiviteleri de hastalarımızın gerektiği kadar hastanede yatmasını çoğunlukla da ailelerinin ya da toplumun içerisinde yer almasını istiyor" dedi.
 
Ayer Manisa’da bulunan diğer işletme sahiplerinin de bu konuda desteklerini beklediğini belirtti.

Psikiyatri Uzm. Dr. Ahmet Ayer

Haber Listesine Geri Dön