Basında Biz

Sazlı Sözlü Tedavi

12 Ekim 2013 11:50

Sazlı Sözlü Tedavi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Toplum Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastalar, ruh sağlığı gününde oluşturdukları koroyla gönüllerince eğlendi.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Toplum Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastalar, ruh sağlığı gününde oluşturdukları koroyla gönüllerince eğlendi. Başhekim Ahmet Ayer, ilaç tedavisinin yan sıra yaptıkları bu tür etkinliklerin de hastaların iyileşmelerinde önemli rol oynadığını ifade etti.

Manisa Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Dünya Ruh Sağlığı günü dolayısıyla hastalara özel program düzenledi. Hastaların rehabilitesi amacıyla düzenlenen programa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat TürkyılmazManisa Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer, hastalar ve hastane personeli katıldı. Hastane personelinin konseri büyük bir beğeniyle izlendi ve ayakta alkışlandı. Hastaların oluşturduğu koro davul ve saz eşliğinde seslendirdikleri türkülerle eğlenceli anlar yaşattı. Programın sonunda yine hastalar tarafından yapılan el işi eserler sergilendi.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer, ilaç tedavisinin yan sıra yaptıkları bu tür etkinliklerin de hastaların iyileşmelerinde önemli rol oynadığını ifade etti. Başhekim Ayer, "Amacımız ruhsal sıkıntı yaşayan insanları topluma adapte etmek ve uğraş edinmelerini sağlamak. Müzik ve el işi gibi uğraşlar tedavilerine yardımcı oluyor" dedi.

 

Haber Listesine Geri Dön