Basında Biz

Ruh sağlığına tiyatrolu tedavi

09 Haziran 2014 Pazartesi 19:16

 

Manisa Ruh Sağlığı Hastalıkları hastanesinde tedavi gören hastalar Ege Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin hastalarının sahnelediği ‘Lütfen Kızımla Evlenir misin?’ isimli tiyatro ile eğlendi. 45 dakikalık tiyatro gösterisini ilgiyle izleyen hastalar zaman zaman kahkahaya boğuldu.

Ersan ERDOĞAN

Ege Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin danışanları, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin hastalarına ve Manisa Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarına tiyatro gösterisi sundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonunda sahnelen Muzaffer İzgü’nün ‘Lütfen Kızımla Evlenir misin?’ isimli tiyatro gösterisini tedavi gören hastalar ve yakınları izledi. 45 dakikalık tiyatro gösterisini ilgiyle izleyen hastalar zaman zaman kahkahaya boğuldu.

“Terapi ile tedavi edilecek”

Başhekim Ahmet Ayer, toplum temelli tedavi seçeneklerine vurgu yaparak hastaların tiyatro ile terapi edilebileceğini ifade etti. Ayer, “Hastaların iyi eğitim aldıklarında desteklendiklerinde çok iyi noktalara gelebildiğini gösteriyoruz. Toplum ruh sağlığı merkezleri hastaların topluma açılan bir penceresidir. Her şey hastanede olmuyor, dışarıda oluyor” dedi.

“Hastalar tiyatro eğitimi alacak”

Hastanede çeşitli el sanatları ve hobilerle hastaları hayata bağladıklarını dile getiren Ayer, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde hastalara tiyatro eğitim aldıracaklarını açıkladı.

Haber Listesine Geri Dön