Basında Biz

Hastane Afet Planı Masaba

2015 yılı “Hastane Afet Planı Masabaşı Tatbikatı” Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Ahmet AYER Başkanlığı”nda Hap Ofisinde icra edildi.

 

Tatbikata; Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Ahmet AYER,  Başhekim Yardımcıları Uzm. Dr. Selin DEMET ve Uzm. Dr. Gülşen DAMGACI, İdari Ve Mali İşler Müdürü A.Salih POLAT, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz ELMA, Sağlık Otelciği Müdürü Özgür BAYKURT, Müdür Yardımcısı Hülya SÖNMEZ, Sivil Savunma Uzmanı Abdullah KIRLI, Kalite Birim Personeli Yeşim UÇKUN Ve Laboratuar Sorumlusu Uzm. Dr. Nilgün ERİŞ katıldı.

Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Ahmet AYER Hastane Afet Planı Masabaşı Tatbikatı amacının; tatbikat senaryosunu gözden geçirilerek 25 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan “Hastane Afet Planı Uygulama Tatbikatı” nın provasını yapmak, sorumlu kişilerin görevleri ile ilgili bilgilerini tazelemek, uygulamadaki yanlışları düzeltmek ve eksiklikleri tamamlamak, afet hazırlıkları konusunda hastanemizin eksikliklerini belirlemek ve bu eksiklikleri tamamlama çalışmalarını başlatmak” olduğunu beyan etti.

Tatbikat Programı;

1) Sivil Savunma Uzmanı Abdullah KIRLI tarafından afet ve acil durum yönetimi, afet ve acil durum mevzuatı, HAP Yönetmeliği, hastanemizde yapılan hazırlıklar, çalışmalar ve eksiklikler konusunda genel durum ve ön bilgilendirme yapılması,

2) HAP Sorumlu Personel Tarafından Görevleri ve Birimleri Hakkında Bilgi verilmesi,

3) Tatbikatın İcrası

4) Değerlendirme

Olarak icra edilmiştir.

Haber Listesine Geri Dön