T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SPORTİF YETENEK TARAMA TESTİ

Güncelleme Tarihi: 06/10/2019

Hastanemiz rehabilitasyon çalışmaları kapsamında  her gün 4 saat step-aerobik, kültür fizik, yürüyüş gibi sporlar Sağlıklı Yaşam Atölyemizde gerçekleştirilmektedir.

 Hastanemizin talebi üzerine; Şehzadeler halk eğitim merkezinden görevlendirilen Fatma Tuba Didin rehberliğinde 30.09.2019 tarihinde çocuk ergen birimlerimizde tedavi gören danışanlarımıza "sportif yetenek tarama testi uygulanarak gençlerimizin fiziki yapılarına ve yeterliliklerine uygun spor dalına yönlendirilmesi planlanmaktadır. Manisa gençlik spor il müdürlüğünce çalıştırıcı ve donanım desteği sağlanarak yapılan testler tamamlanmıştır.

Manisa gençlik ve spor il müdürlüğünden; Özcan Özen spor (şube müdürü), Ufuk Özlem (sportif yetenek taraması sorumlusu),Halil Çıkrıkçılar (atletizm antrenörü) Emine Baygeldi (sportif eğitim uzmanı), Tayyar Selvi (Spor Eğitim Uzmanı) ile Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Sebahattin Yurt , Şehzadeler Halk Eğitim merkezi müdürünün ve hastanemiz yönetiminin katılımları ile tamamladığımız testler 1 hafta içinde uzman kadro ile değerlendirilip, tedavi gören gençlerimiz uygun olan spor dalları hakkında bilgilendirilerek yönlendirmeleri yapılacaktır.

sportif yetenek tarama testi (2).jpeg
sportif yetenek tarama testi (3).jpeg
sportif yetenek tarama testi (1).jpeg