T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ahmetli Ek Ünitesi

Güncelleme Tarihi: 26/04/2021

              Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ahmetli Ek Ünitesi 10.07.2006 tarihinde açılmıştır.150 yatak kapasiteli Ünitemizde, hastalarımız tarım ,el sanatları ve müzikle meşgul olarak günlük streslerini atmakta ve yeni deneyimler kazanmaktadırlar.
Bu bağlamda; 150 meyve ağacı, 500 zeytin ağacı, kış ve yaz sebze hobi bahçeleri mevcuttur. Ünitemizde 10 adet açık alan spor aletleri mevcuttur. Hastalarımız sabah sporlarını burada yapma imkanı bulmaktadırlar. Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından ünitemizde, el sanatları,resim ve müzik kursu açılmıştır. Burada görevli öğretmen ve hemşireler eşliğinde hastalarımız el sanatları, resim vb. etkinliklerle uğraşmaktadırlar. Hastalarımızın yararlanması için bir  okuma salonu, televizyon odası  hizmete açılmıştır. 
              
               Ek ünitemizde;2(iki) Psikiyatri Uzmanı,30 (otuz) Hemşire/Sağlık Memuru, 19(on dokuz) Temizlik Personeli,7(yedi) Yemekhane Personeli,3 (üç) Klinik Destek Personeli, 10 (on) Güvenlik Görevlisi ve 2(iki) Bilgi İşlem Personeli olmak üzere 73 (yetmiş üç) personel  hizmet vermektedir. 

               Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ve Ahmetli ünitesi Ruh Sağlığının Geliştirilmesi, hastalarımızın daha iyi, çağdaş, uluslararası standartlara uygun koşullarda tedavi ve bakımı için çalışmalarına devam etmektedir.

               Ahmetli santral: 444 67 74
               Ahmetli İdare : 0 236 768 1292

                Adres: Güldede mah. Fehmi Can Caddesi No:199 Ahmetli / MANİSA


ahmetli giriş foto1.PNGDr.Hüseyin İLTER
Başhekim Yardımcısı
Ahmetli Ek Ünitesi Sorumlusu